PDA

View Full Version : Valhalla



  1. Rumble on RPA(our first tournament)
  2. The First Judgement
  3. Wade vs. Xarel [awean8 vs. Xarel1375]
  4. Edge of Sanity
  5. Rumble on RPA Xarel1375 vs Gunnison (J Nazgul)
  6. Rumble on RPA TheDashingRogue vs Queen Luna (J Nazgul)
  7. Rumble on RPA -Various Letter vs Awean8 {J Merry}
  8. Rumble on RPA DreamLand vs KillaKittyofDoom9 (J Shepherd)
  9. Rumble on RPA Fox Xalian(Fate) vs Awean8 (J Nazgul)
  10. Rumble on RPA Atrum Daemon vs TenSARS (J Nazgul)
  11. Rumble on RPA Higurashi vs Gunnison {J Merry}
  12. Rumble on RPA splicer407 vs soullesshuman {J Merry}
  13. Rumble on RPA Auki vs TheDashingRogue {J Mary S.}
  14. Rumble on RPA The Magnan vs Dreamland {J Mary S.}
  15. Rumble on RPA Kamikazikid8 vs spirits breath [J Shepherd]
  16. Rumble on RPA Shadowstar vs sevendeadlysins [J Shepherd]
  17. Rumble on RPA DreamLand vs Kamakazikid8 (J Nazgul)
  18. Rumble on RPA Gunnison vs TENSars {J Merry}
  19. Rumble on RPA Awean8 vs splicer407 {J Shepherd}
  20. Rumble on RPA Auki vs SevenDeadlySins (J Ulysses)
  21. Rumble on RPA Auki(U) vs TenSARS J Nazgul
  22. Rumble on RPA Dreamland vs splicer407 {J} Merry
  23. Rumble on RPA Gold Match. U vs DreamLand
  24. Rumble on RPA Bronze Match TenSARS vs X
  25. I challenge Mrs. Gentry
  26. Round 1 Imp VS. X [ J - Mary Sue]
  27. Round 1 ~N~ vs. Jacogos [J - Wattz]
  28. Round 1 KKoD vs The Imposter [J - Keeper of the Inn]
  29. Round 1 - Storm vs E1 Alpha [J - Awean8]
  30. Round 2 Da Blue Sky vs. Troy Barnes [J - Wattz]
  31. Round 2 - Tyler vs IIzak {judge Merry}
  32. Round 2 - Isis vs WORST (J - Nazgul)
  33. Round 2 - Empress of Fire vs. Lord Xarel (J - Kris)
  34. Round 2 - Housemaster vs Imp[J- Nazgul]
  35. Round 2 - E1Alpha vs Earth Weaver (J - Kris)
  36. Round 2 - Auki v.s The Imposter [J - Awean8]
  37. Round 2 - Car'mael vs Jacogos[J - Keeper of the Inn]
  38. Round 3 -Car'mael vs. Isis {Merry}
  39. Round 3 - Empress V E1Alpha {Mary Sue}
  40. Round 3 - Auki Vs. Troy Barnes {Kris}
  41. Round 3 - IIzak vs. Housemaster [J- Wattz]
  42. Test 1: Subject Sigma (Jacogos) vs. Emonalach (Kris)
  43. Round 4 IIzak vs. Car'mael [J- Wattz]
  44. Round 4 - Baseball Goddess Vs. Auki [J - Storm]
  45. The bounty (cfavano [Gresh] vs. Shino Chann[Yun He Song])
  46. Red Snow(Cfavano[Brandis] vs. Oni[Chimi])
  47. [BF] The Ilean Mountains - Firanos VS Leongarde VS Scaravus
  48. Rumble on RPA. GOLD MATCH. Auki vs Car'mael
  49. [BF] Talos - Firanos VS Scaravus
  50. [BF] Lake Ilnero - Firanos VS Leongarde
  51. [BF] Meron Pinnacle - Archeos VS Disgeran
  52. [BF] Paladin Grove - Archeos VS Aeregos
  53. [BF] The Lion Woods - Leongarde VS Disgeran
  54. [INF] Highperk Shores - Archeos > Aeregos
  55. [INF] Firanos - Scaravus > Firanos
  56. [BF] Fieran Lowlands - Firanos VS The Ekro
  57. [BF] Talos - Firanos VS Scaravus VS The Ekro
  58. [BF] Lionglade - Leongarde VS Disgeran
  59. [BF] Cayanas - Archeos VS The Ekro
  60. [BF] Nin Yhao - Aeregos VS Disgeran
  61. [BF] Highperk Shores - Aeregos VS The Ekro
  62. [SPECIAL] Aeregos - Shani's Escape
  63. [BF] Gero Badlands Scaravus VS Leongarde
  64. [INF] Disgeran - Archeos > Disgeran
  65. Djinn vs. Matthew Lionheart (Jacogos and La Volpe)
  66. [BF] Leongarde - Disgeran VS Leongarde
  67. [INF] Aeregos - Archeos > Aeregos
  68. [BF] Talos Firanos vs. Scaravus
  69. [INF] Aeregos Archeos > Aeregos
  70. [SPECIAL] Lake Ilnero - Namar's Flight
  71. [SPECIAL] Paladin Grove - Prince Zun'Yun's Mission
  72. [TH] The Ilean Ruins
  73. [BNT] Mist Cage Goliath
  74. [BF] Meron Pinnacle - Archeos VS Disgeran VS Aeregos
  75. Round 1- SikstaSlathalin Vs. max shadow (J-Kris)
  76. Round 1: La Volpe vs The Bartender (Judge - The Imposter)
  77. Round 1: Storm vs. Dakkagor. (Judge: Nazgul)
  78. Round 2: RisingPhoenix Vs. Epostle. (Judge- Wattz)
  79. Round 2- Jacogos Vs. dakkagor (J-Kris)
  80. Round 2: SQJPure vs SikstaSlathalin (J- The Imposter)
  81. Round 2: Koti~ Vs. La Volpe (judge - Nazgul)
  82. Round 3: La Volpe vs. RisingPhoenix [Judge Wattz]
  83. Round 3: SQJPure Vs. dakkagor [Judge Kris]
  84. THE GOLD MATCH! (Pure vs RisingPhoenix)
  85. THE BRONZE MATCH! (La Volpe vs. dakkagor) [Judge Wattz]
  86. Duelist Dominion: Subject Sigma (Jacogos) VS Sloth
  87. Duelist Dominion: Uai Trakand (Jacogos) VS Assault Suit Delta
  88. Behold, the Proving Grounds! Beta vs. Subject Sigma
  89. Duelist Dominion: Gresh (Cfavano) VS Felicia
  90. The Siege of the Abandoned Fortress: Gabrielle(Bee) vs Joel(Dough)
  91. It's always darkest before the dawn - Bee and Dough
  92. Battle! Lynk Eris (Jacogos) vs. Cypher Mu (AllTricks)
  93. Battle! The Cold Emperor (RedKayne) vs Inquisitor Scythia Kalta (Cfavano)
  94. The King and the Shadow: Jacogos (Jacob the Shade) vs. RedKayne (The Cold Emperor)
  95. Fateful Encounters - Subject Sigma (Jacogos) vs. T'kam Ar'lok (Thelonewanderer)
  96. Tag Team Rumble! De'Grey and Jeffery{Hoef} Vs Ichi Zwei Tres {Max Shadow}
  97. Enter the fray! (Elizabeth16 vs RedKayne J-The Imposter)
  98. Arena Rumble: Ashlynn (Elizabeth16) verses Jack Rose (Thelonewanderer)
  99. The Proving Grounds: Airen (SpringsSolace) vs. Ashlynn (Elizabeth16)
  100. Free For All! (Gummi Bunnies, thelonewanderer, Hoef, and max shadow)
  101. Holgath and The Prime [Hoef] Vs Jack Rose and Wei Raynkin [The Lonewanderer]
  102. Amusement Park Rumble (Vampire's open challenge)
  103. Battle For A Single Soul: Sota Matari (Gummi Bunnies) vs Holgath (Hoef)
  104. Beatrice Haloway and Lilith Haloway (Gummi Bunnies) vs Hikaru Hayata and AMZ (Hoef)
  105. Tristitia, Witch of Fate vs Scott Jackson (Gummi Bunnies vs the lonewanderer)
  106. Round 1- RedKayne Vs. Thelonewandere. Judge: Kris
  107. Round 1- Jacogos Vs. max shadow. Judge: Kris
  108. Round 1- Elizabeth16 Vs. Steampunk Samurai Judge: Guinevere
  109. Round 2 - Low-Budget Man vs. Water Nymph - Judge Merry
  110. Round 1 - Hoef vs m139 - Judge Merry
  111. Round 1 - Water Nymph vs Cfavano. Judge: Nazgul
  112. Round 2 - Dakkagor vs Steampunk Samurai - Judge: Guinevere
  113. Round 2- The imposter Vs. m139 Judge: Nazgul
  114. Round 2- Jacogos Vs. RedKayne Judge: Kris
  115. Emerald vs. Ares Benedict (EpicBoss99 vs. Hoef)
  116. Round 3: Redkayne vs m139 (Judge: G)
  117. Round 3: dakkagor Vs. Low-Budget Man (Judge: Merry)
  118. Broforce Battle: X vs Quickman (Derpnaster vs. Cfavano)
  119. Broforce Battle: The Lone Wanderer vs Crying Wolf (Thelonewanderer vs. Cfavano0
  120. Broforce Battle: James 'Logan' Howlett vs. Cliff Hudson (Soulreaper vs Cfavano)
  121. Broforce Battle: Pinkie Pie vs. Laughing Octopus (Soulreaper vs Cfavano)
  122. Broforce Battle: Ruby Rose vs. Margaret Moonlight (Soulreaper vs Cfavano)
  123. Broforce Battle: Vi vs Nathan Copeland (Mane of Kurls vs Cfavano)
  124. Athena vs. Ares (Bunnybearbird vs. Cfavano)
  125. Yang vs Raging Raven (TheLoneWanderer vs. Cfavano)
  126. Broforce battle: Soundwave vs Mecha-Godzilla (LeaderofROTR vs. Cfavano)
  127. Broforce Battle: Elsa vs. The Fury (LeaderofROTR vs. Cfavano)
  128. Rumble on RPA. GOLD MATCH (dakkagor VS. m139) [Judge Nazgul]
  129. THE BRONZE MATCH! (Low-Budget Man vs. RedKayne) [Judge Kris]
  130. The Battle of Luck [] Hoef Vs E1Alpha []
  131. Creeping Shadows: Graham Scam [Omac16] Vs De'Grey Le'ore [Hoef]
  132. Round 1: Revenant (Sylvanas) VS. Witcher (Ciri)- Judge Kris
  133. Round 1: Enchanter (Emonalach) VS. Monk (Hodor)- Judge Kris
  134. Round 1: Troubadour (Nathalia) VS. Animator (Pied Piper) - Judge G
  135. Round 1: Pirate (Cervantes) VS. Reaver (Vee) - Judge G
  136. Round 1: Chevalier (Justice) VS. Engineer (Abigail) - Judge Kicks
  137. Round 1: Valkyrie (Brynhildr) VS. Assassin (Galathea) - Judge Kicks
  138. Round 1: Golem (Shale) VS. Soothsayer (Deborah) - Judge Alanoth
  139. Round 1: Necromancer (Sabriel) VS. Chronomancer (The Sandman) - Judge Alanoth
  140. Round 1: Swarm (Many as One) VS. Paladin (Sebastian)- Judge NecroNama
  141. Round 1: Duelist (Isobella) VS. Summoner (Dagon) - Judge NecroNama
  142. Round 1: Archer (Gel'talot) VS. Ritualist (T'shuva) - Judge x Kiki x
  143. Round 1: Scavenger (Pharod) VS. Shapeshifter (Flemeth) - Judge x Kiki x
  144. Round 1: Berserker (Ra-Ja) VS. Warrior (Mala) - Judge LiveVoltage
  145. Round 1: Druid (Fiona) VS. Mime (Jack) - Judge LiveVoltage
  146. Round 1: Alchemist (Faust) VS. Acrobat (Xomath) - Judge Merry
  147. Round 1: Ranger (Jon) VS. Magician (Bianca) - Judge Merry
  148. Round 2: Acrobat (Xomath) VS. Duelist (Isobella) - Judge Kicks
  149. Round 2: Scavenger (Pharod) VS. Necromancer (Sabriel) - Judge dakkagor
  150. Round 2: Valkyrie (Brinhildr) VS. Archer (Gel'talot) - Judge G
  151. Round 2: Swarm (Many as One) VS. Engineer (Abigail) - Judge Kris
  152. Round 2: Magician (Bianca) VS. Druid (Fiona) - Judge Maeve
  153. Round 2: Reaver (Vee) VS. Animator (Pied Piper) - Judge x Kiki x
  154. Round 2: Revenant (Sylvanas) VS. Berserker (Ra-Ja) - Judge LiveVoltage
  155. Round 2: Golem (Shale) VS. Enchanter (Emonalach) - Judge NecroNama
  156. Round 3: Reaver (Vee) VS. Engineer (Abigail)- Judge dakkagor
  157. Round 3: Archer (Gel'talot) VS. Necromancer (Sabriel) - Judge x Kiki x
  158. Round 3: Duelist (Isobella) VS. Druid (Fiona) - Judge Kris
  159. Round 3: Enchanter (Emonolach) VS Beserker (Ra-Ja) Judge G
  160. Round 4: Reaver (Vee) VS. Druid (Fiona) - Judge Kicks
  161. Round 4: Enchanter (Emonalach) VS. Necromancer (Sabriel) - Judge dakkagor
  162. Gold Match: Enchanter (Emonalach) Vs. Reaver (Vee) - Judges Kris/Dak/Kicks
  163. Round 1- Ma1chbox Vs. dakkagor- Judge: Kris
  164. Round 1- RedKayne VS. Beta - [Judge: TheBat]
  165. Round 1 - Low-Budget Man vs Juder [Judge: G]
  166. Round 1 - Jacogos vs. m139 (Judge: ~N~)
  167. Dragon vs Dragon Rider! Komodo vs Merik! (Beta vs m139)
  168. Round 2 - Jacogos VS Low-Budget Man - [Judge: Karma]
  169. Round 2: RedKayne vs. Ma1chbox (Judge: ~N~)
  170. Gold Match: RedKayne vs Low Budget Man (Judges: G, Kris, Karma)